ילדים

טיפול בילדים באמצעות פסיכודרמה

טיפול בילדים אינו דומה לטיפול במבוגרים בשל השוני באופן שבו ילדים מבינים וחווים את העולם.
במרבית המקרים, ילדים מתקשים לספר ולשתף על קשיים ומצוקות שהם חווים, גם כאשר מדובר בילדים בעלי יכולת וורבלית גבוהה. הדרמה היא כלי המאפשר לילדים להביע את עצמם. הרגשות, ההתנסויות והחוויות מובעות בדרמה בצורה עקיפה – לילד קל יותר להביע רגשות מפי דמויות דמיוניות מאשר במישרין.
עובדה זו מהווה את הפסיכודרמה לכלי טיפולי אפקטיבי במיוחד עבור ילדים ובני נוער המתקשים להביע את עצמם בצורה של תקשורת ישירה, ובשל כך טיפול בילדים באמצעות פסיכודרמה יכול להיות מתאים לילדים רבים בעלי קשיים רגשיים וחברתיים.בחדר הטיפולים, בעשותי שימוש בכלים מקצועיים מתחום הפסיכודרמה והטיפול בהבעה ויצירה, אני יוצרת קשר עם הילד המטופל באמצעות המשחק, ודרך כך מבינה מהם הנושאים המרכזיים שמעסיקים אותו.
במהלך טיפול בילד, הילד המטופל משחזר דרך משחק סימבולי סיטואציות יומיומיות אותן הוא חווה.

לדוגמה: ילד שחש פגוע ודחוי ישחזר במשחק את תחושותיו על ידי בחירת בובה קטנה פיזית או פגומה בהשוואה לבובות אחרות בחדר.במהלך טיפול בילדים אני עושה שימוש בנוסף לפסיכודרמה גם באומנות פלסטית, בובות, דמויות של בעלי חיים, חיילים, דמויות אנושיות, קלפים ומשחקי קופסה. כלים אלה מאפשרים לי להתחבר אל הילד, לרכוש את אמונו, לעודד את היצירתיות שבו ולאפשר לו לבטא באופן חופשי את רגשותיו.
בדף זה תוכלו למצוא פרטים על סדנאות, טיפולים והדרכות אותם אני מעבירה עבור ילדים ונוער, ואשר פסיכודרמה ועבודה דרך אומנות מהווים בהם כלי עבודה מרכזיים.

שירותים