קצת עלי

אל הפסיכודרמה הגעתי בחיפושיי אחר שיטה טיפולית שתאפשר לי לשלב את אהבתי לאנשים עם חיבתי הגדולה לתיאטרון ולאמנויות הבמה. ידעתי שהטיפול הפסיכולוגי הקלאסי, המתאפיין במפגש "סטרילי" בין המטפל למטופל אינו מתאים לי. חיפשתי משהו אישי יותר, חם יותר, אנושי יותר. כשמצאתי את הפסיכודרמה מיד הרגשתי בבית. האומנויות השונות (ציור, משחק, סיפור וכדומה) מאפשרות לכל אחד מאיתנו למצוא את הדרך אל הילד שבו ולהתחבר אליו, לאבד שליטה מבלי לדאוג להראות טוב, לשחרר את השיפוטיות, התחרותיות וההישגיות המאפיינות את חיינו הבוגרים. בחיבור ביני לבין המטופל (בטיפול האישי ובטיפול הקבוצתי) אני משתמשת באומנויות כדי לעקוף את ההגנות של המטופל, וליצור עמו חיבור נטול עכבות. המשורר והמחזאי ת.ס. אליוט אמר:

"אנו לא נחדל מלחפש וסופם של כל חיפושינו יהיה שנגיע לנקודת ההתחלה ונדע את המקום לראשונה".

 

 

 

כמו אליוט, גם אני מאמינה שכמו כל שיטה טיפולית, גם פסיכודרמה והטיפול באומנויות השונות אינן מציעות פתרונות לסילוק רגשות – כאב, פחד או תסכול – אלא מציעות לתת להם קול, צורה וצבע שמאפשרים לחקור אותם לראשונה ממקום אחר – מודע יותר, מתבונן, אקטיבי.תנועת השינוי והצמיחה שלנו אינה קווית או מעגלית. היא ספירלית: אף פעם איננו באותו המקום כבעבר. כך מגיעה פריצת הדרך האמיתית בטיפול. עם כל מטופל אני יוצאת לדרך חדשה של התבוננות ועשייה. כל אחד הוא מבחינתי "לוח חלק" ואינני מנסה "להלביש" עליו תיאוריות ומסקנות מהעבר. המפגש אתי מתאפיין במבט בגובה העיניים, באי-רשמיות, במעורבות גבוהה, בגמישות ובערכיות.

אני אוהבת את מה שאני עושה ומאמינה בו – הטיפול הוא עבורי דרך חיים וייעוד, ולא רק עיסוק. אני מאמינה ביצירת שינוי משמעותי בחייהם של אנשים דרך אהבה ונתינה.

 

אני:

  • מטפלת בפסיכודרמה בשילוב אומנויות משנת 2000. מנחת קבוצות פסיכודרמה וטיפולים פרטניים למבוגרים ולילדים בקליניקה פרטית בתל אביב ובקיבוץ מגל.
  • בעלת ניסיון רב בטיפול אישי וקבוצתי בילדים ונוער עם התמחות בטיפול בקשיים רגשיים והתנהגותיים במסגרות חינוכיות שונות.
  • הנחיתי קבוצות ילדים ונוער לשיפור מיומנויות חברתיות במרכז "בדרך שלי" בתל אביב במשך 3 שנים.
  • שימשתי כמטפלת פסיכודרמה בפנימיית "בית הילד" בתל אביב במשך 6 שנים.
  • חברת האיגוד הישראלי לפסיכודרמה.
  • בעלת ניסיון בהנחיית סדנאות פסיכודרמה בארגונים כמו: מד"א, תנועת הצופים, פורום עו"ד צעירים של לשכת עורכי הדין ועוד.
  • בעלת M.A בתרפיה הבעתית בינתחומית ותעודת גמר בתרפיה בשילוב אומנויות במסגרת תוכנית אייסיס ישראל.
  • מאמנת אישית – מוסמכת מטעם איק"א, האיגוד הישראלי ל-Coaching.

שירותים

תפריט
תפריט