הדרכת הורים

הדרכת הורים היא תנאי הכרחי להצלחת הטיפול

הדרכת הורים הינה מפגש ביני לבין הורי הילד אשר זיהו קושי בהתפתחותו או בתפקודו הרגשי / התנהגותי / חברתי. הדרכת ההורים בעיקרה הינה מתן כלים ויעוץ לכם ההורים, תוך כדי איסוף מידע מכם על ילדכם. כמטפלת, מידע זה יכול לסייע לי בהבנת התהליכים שקורים בחדר ומחוצה לו.

ראשית, ההורים מספקים מידע על הרקע של הילד (התפתחות גופנית, רגשית, לימודית וכו'), על אופן תפקודו במסגרות השונות (הבית, בית הספר, חברים וכו') ועל הסיבה שבגללה פנו לטיפול. במהלך הטיפול הם מהווים מקור חשוב של מידע על התפתחויות והתרחשויות חשובות שקרו לילד בין מפגש למפגש.
שנית, מטרת הדרכת ההורים היא לספק לכם כהורים כלים להתמודדות עם הילד, באופן שיאפשר לכם להבין טוב יותר את עולמו הפנימי, להתמודד עם צרכיו ומצוקותיו ולדעת איך להגיב טוב יותר להתנהגויות שליליות שהילד / המתבגר מפתח.

כמטפלת הנפגשת עם הילד פעם בשבוע, הפרספקטיבה שלי עליו שונה מזו של ההורה אשר במקרים רבים מגיע מיואש, חסר אונים, אובד עצות, טעון ומודאג.
תפקידי להאיר להורה מהן נקודות החוזקה של הילד, לחבר אותו לתהליכים שעוברים עליו ולאפשר לו לקיים דיאלוג טוב ומפרה יותר עימו.
עם זאת, במקרים רבים הדגש בהדרכה יושם דווקא על ההורה עצמו – בעיקר על החשיבות של הצבת גבולות ברורים לילד.

אני סבורה שלהדרכת הורים יש חשיבות מכרעת בהצלחת הטיפול – בעוד המפגש הטיפולי איתי מתמצה בפגישה שבועית בת שעה, ילדכם נמצא איתכם שבעה ימים בשבוע. למעורבות עמוקה שלכם בהבנת התהליך אותו הוא עובר ולהיזון החוזר ביני לביניכם במהלך ההדרכה אין תחליף.

ההדרכה מתקיימת במקביל לטיפול בילד, אחת לכמה מפגשים ובתיאום מראש.

שירותים